Otse põhisisu juurde

Issand kuidas ma vihkan neid sotsiaalmeedia rohelisi...

Või noh tegelt mitte sugugi kõiki neid, aga neid küll kes oma eluviisi ainult endale hoida ei suuda. Roheliste all mõtlen siis kõiki puukummardajaid, taimetoitlasi, veganeid, you name it.

Mulle iseenesest väga väga meeldib selline keskkonnasäästlik ja nö roheline eluviis. Ausalt ka meeldib, aga ma lihtsalt ise pole üldse selline inimene, kes viitsiks või tahaks hakata oma elu muutma. Mulle meeldib sõita autoga, süüa palju liha, ma ei hooli väga kust tulevad mu riided, kosmeetika vms. Ma lihtsalt olen selline ja kõik.
Samamoodi mõistan ma kõiki neid veganeid, taimtoitlasi ja muidu rohelisi. Nad on võtnud omale mingi eesmärgi ja elavadki sellega õnnelikult iga päev. Kõik väga ok ja fine eks...

Ja siis loed sealt facebookist järjest teemasid, kus nad võtavad sõna ja kriiskavad kui sitad, pahad ja lollid kõik need tavainimesed on. Liha on ikka no nii sitt ja me kõik oleme mõrvarid ja lollid. Veganite arvates on kindlasti alati nende toidulaud palju rikkalikum, sest omnivoorid topivad valimatult kõike suhu. WTF!? Kust tead sina, kallis maailmaparandaja, kuidas mina kodus söön? Mina näiteks olen nüüd väga valiv selles osas mida suhu panen ja mida mitte. Eelistan ka võimalusel pigem mahetoodanguid ja kodumaist kraami. Kuidas üldse saab keegi väita 100%, et liha on sulle kahjulik? Enamasti väidavad nad seda Googlest leitud faktide ja artiklite põhjal. Jah, aplaus, oskad googeldada...5+, võid kapist pirukat võtta. Või noh, mida iganes te pirukate asemel sööte!?
Ma saan aru, et nad elavad sellist elu, aga miks peab seda IGAL POOL kõigile teistele ka peale suruma?? Ma olen mitu mitu korda mõne veganiga vaidlema läinud, sest olen saanud oma kommentaarile vastuse stiilis: oled loll, et sööd liha ja hävitad ennast ja maailma enda ümber. 😂
Naera puruks, ausalt ka. Miks jääb neile nii väga ette, et kõik inimesed ei taha sellised olla ja tahavad ka ikka rahulikult oma elu elada. Ilma selle pideva pressimiseta!?
Miks ma üldse seda kirjutama hakkasin? Ühel päeval imetamisegrupis kurtis üks naine, et rinnapiimapank ei võtnud talt vastu liitrites kogutud piima kuna ta on vegan. Esiteks suur kummardus naisele, kes nii palju piima kogus ja seda heategevuseks tahtis annetada. See on tõesti midagi toredat ja ägedat. Ja siis kogunes sinna kari tšikke kisama, et issand jumal millised idikad, et nad seda vastu ei võtnud. REALLY!!?? Esiteks on neil omad reeglid kuidas ja kes piima annetada saavad. Mitte päris nii, et sügavkülmutad mitu liitrit kodus ära ja siis saad sinna viia, aga see selleks. Kuldreegel üldiselt on ka see, et taimetoitlaste piima ei võeta vastu. Miks? Sest rinnapiimadoonor peaks toituma vastavalt Eesti arstide poolt heaks kiidetud riikliku toitumiskava järgi. See näeb ette ka liha. Simple as that. Ja selle peale mis öeldi?? Eks ikka seda, et kõik Eesti arstid on rumalad ja kitsa silmaringiga ning peaksid hakkama ennast harima sel alal, et Google väitel on ka taimetoitlus tunnustatud toitumisviis. Väga väga kurb kui päriselt on ka neid emasid, kes tõesti eelistavad lihtsalt Googlet tunnustatud arstidele, aga nii on. Soovitati ka kellelegi teisele piim anda ja et tema siis viiks ise piima sinna ning ütleks, et pole vegan!? Kui ma enne arvasin, et veganid on pigem just haritumad inimesed, siis nüüd tuleb välja, et enamus siiski vist on need, kes paari loomatapmisvideo põhjal on lihtsalt loomsest loobunud ja peavad ülejäänud maailma lolliks. Kindlasti on ka muidugi palju erandeid, aga sotsiaalmeedias kisavad ainult need viimased.

Anyway, meie kui omnivoorid ei tule teile peale suruma oma eluviise ega tee teid maha(kindlasti ka on neid, kes teevad, aga enamasti on teemaalgatajad ikka taimetoitlased). Te olete ägedad ja teie eesmärk on ülicool, aga pliis pliis pliis ärge suruge seda peale nendele, kes seda ilmselgelt ei taha. Thank you!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Vankri kogemus-Roan Emma

Kui Lukas siia ilma sündis, siis pidime hakkama saama võimalikult soodsalt ja nii saigi soetatud 25€ eest järelturult mingi tundmatu nimega saan. Kiskus igale poole ja kolises, aga saime sellega kenasti aastakese hakkama.
Mariat ootama jäädes oli mu nr 1 kriteerium asjadele see, et vanker peab olema uus uhke tõld 😊😊.
2017 märtsis hakkasingi siis lähemalt uurima erinevaid tootjaid ja mudeleid.
Minu idee uhkest tõllast oli järgmine:
*SUURED rattad
*nahast(või noh imitatsioon sellest)
*suur vankrikorv
*VÄGA hea vedrustus
*suur pakikorv
Ideaalis oleksin muidugi ostnud uhke Emmaljunga, aga minu meelest oleks olnud napakas kulutada vankri peale sama raha, mis mu tolleaegne auto väärt oli(~1000€!!).
A mis seal ikka. Selleks ongi poolakad, kes vormivad kõigest fäänsist ka odavamaid versioone  Nii leidiski meie juurde tee Roan Emma.
Oleme sellega kenasti vastu pidanud pea 9 kuud ja vankri võib väga rahule jääda. Panengi kirja kõik +/-, mis oskan välja tuua.
+PLUSSID+
+Väga suur korvios…

Babyactive XQ- meie uus kaarik :)

Mõni päev tagasi kirjutasin meie printsessi tõllast, Roan Emmast ning sellest, et olen kohe-kohe uue käru ostule minemas. Ja nüüd on see imeliselt kaunis türkiissinine kaarik meil kodus. Uueks käruks sai Babyactive XQ. Miks just see? Kohe räägin...

Kui hakkasin uut käru otsima, siis olid minu kriteeriumid järgmised:
*Pöörlevad esirattad-hiigelsuur pluss linnas liikudes muide!!
*Kindlasti alla 15 kg-elan ju siiski 4ndal ja Emma kaalub korviga 20(!!)😲
*Rahuldava pikkusega kaarvari, et lapsuke saaks magada ilma, et tuul talle näkku puhuks.
*Õhkkummid-mida suuremad, seda parem.
*NSS ja SSS-kes veel pole sajast beebigrupist lugenud, siis tähendus on järgmine: näoga sõidusuunas ja seljaga sõidusuunas 😉
Polnud liiga palju kärusid, mis oleks kõikidele nendele nõudmistele vastanud ja ainsana oli meelepärane Bebetto Nico.
Facebookis on loodud selline imeline grupp nagu Kärusõltlased. See on tõsiselt ka täielik nõuannete paradiis kõigis küsimustes, mis puudutavad vankreid/kärusid. Ükskõik mill…

E-õpe: plussid ja miinused

Huhh, kust ma nüüd siis alustan...vast ehk päris algusest. Läksin sügisest õppima õhtukasse, Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumisse. Enne beebi sündi mõtlesin, et ehk vean ennast kuidagi välja tavaõppes. Sügise saabudes sain aru, et not gonna happen. Väike Maša nii tissikas, et mitu päeva nädalas koolis istuda oleks olnud võimatu. Mis seal ikka. Läksin siis E-õppe klassi. Ütlen ausalt, et esialgu tundus väga hirmutav ja raske ja võimatu ülesanne. Eks ta alguses oli ka. Mitu nädalat ma ei õppinud ja ei teinud midagi, sest jaksu ega viitsimist polnud, siis aga võtsin ennast kokku. Süvenesin ja hakkasin õppima. Nüüdseks oskan kirja panna mõned head ja vead selle imelise õppevormi juures.

Välja näeb see iseenesest nii, et Moodle õpikeskkonnas on olemas kõik vajalikud kursused ning seal õppematerjalid ning ülesanded. Kodus tuleb endale selgeks teha kõik uus materjal ning lahendada ülesandeid, kirjutada esseesid, arutlusi jms. Koolis kontakttundides toimuvad enamasti suuremad tööd, kuid neid…