Otse põhisisu juurde

Väikelapse esmaabi koolitus

Käisin eile väikelapse esmaabi koolitusel.
Korraldajaks oli MTÜ Ruacrew (kliki :) ),kes tegeleb aktiivselt mobiilse noorsootööga. Pakuvad nad erinevaid tugiteenuseid noortele, lastele ja peredele. Üks asutajatest on ülisuper cool inimene Annegrete Johanson, kes kunagi üritas mind igatepidi aidata ja noh, eks toetab nõu ja jõuga siiani. Ainult selle vahega, et kui eluga rappa läinud noorena tundus ta kui pind seal samuses, siis täna nimetan ma teda justkui kui vanaks sõbraks 😊😊 Kuigi ka tol ajal suutis ta olla pigem mu liitlane, kui vaenlane nagu need enamus sotsametnikke. Üleüldiselt on ta väga tore ja positiivne inimene ning loodud MTÜ Ruacrew on üks väga äge ja ülimalt supertiim igale noorele, kelle ellu probleemid tikkuma hakkavad. Suur suur kummardus Annegrete ja Ruacrew ees! Olete super tublid ja keep up the good work!

Just Annegrete oli see, kes mulle seda koolitust pakkus ja no loomulikult tahtsin ma minna. Ma ei tea, kas ainult mul on nii....aga teise lapsega on mul palju rohkem hirme tekkinud igasugu õnnetuste ees. Noh et tõmbab midagi kurku ja lämbub, vigastab ennast kuidagi või mängu käigus juhtub miskit hirmsat. Anyway, selliste olukordade puhul on ülimalt oluline, et mina lapsevanemana oskaks midagi teha ja last aidata. Koolituse teemadeks olidki erinevad riskid, mis võib juhtuda ja kuidas erinevates olukordades õieti toimida.

Koolitajaks oli imeliselt fun inimene Marju Karin. No päriselt ka, täiega minu inimene. Väga väga otsekohene, aus, siiras, jutukas, positiivne-kõik jooned, mis igas inimeses võiks olemas olla. Kuulsime palju palju erinevaid storysid ja lahendusi. Kokku oli meid seal 15 ja kõik said kogu aeg sõna sekka öelda ja arutada. Kuidagi hästi mõnna õhkkond oli. 
Võtsime läbi igasugu olukorrad ja ohud, mis lastega juhtuda võiks:
*põletused(k.a päikesepõletus)
*lämbumine
*ülekuumenemine
*alajahtumine
*mürgistused
*putukahammaustused
*kukkumised
*eluohtlikud seisundid imikul
*millal kutsuda lapsele kiirabi
Ja noh siis kõik vajalikud oskused, et nende olukordadega toime tulla:
*elustamine-imikule, väikelapsele ja ka täiskasvanule!
*haavad/põletushaavas-kuidas hooldada ja millal vaja kiirabi.
*lämbumine-mida teha, kuidas teha. Samuti nii imikule, väikelapsele kui täiskasvanule. Muide see laialt levinud jalgadest raputamine, mida igal pool õpetatakse, ei olegi mõistlik lahendus!
*mürgistused-millal toppida näppe kurku, anda juua jne. Millal ei tohi üldse midagi teha ja on vaja ASAP arsti sekkumist.
*kuidas jahutada ja soojendada
*kuidas kutsuda kiirabi esmaabi andmise ajal

Tegelikult sain palju palju muudki väga huvitavat infot ja soovitan absoluutselt kõigil lapsevanematel käia väikelapse esmaabi koolitusel. Olen eelnevalt läbinud esmaabi kursuse 4a tagasi autokoolis ja c 2a tagasi Punases Ristis. Autokooli omast ei mäleta suurt midagi. Punase Risti oma oli küll põhjalik, aga mitte väga meeldejääv. Mäletan ainult seda kuidas suurt meesnukku elustasime ja üksteist keerasime, aga muud suurt miskit. Aga see kuidas Marju suutis mind oma jutuga kaasa haarata...no eluks ajaks jääb meelde 😁Nagu lastelegi õpetatakse asju läbi mängu ja neile saab suurepäraselt selgeks. Kogu koolitus oli nagu üks suur tore vestlusring, mis jääb meelde. Ja kõige suurem pluss oli see, et lõpuks ometi kuulsin ma asjadest täpselt nii nagu nad ka päris elus on. Mida teha ja kuidas toimida reaalses olukorras. Sest noh, reaalselt ei ole sul esmaabi tarvikute kotikest 24/7 kaenlas ja sa siis sa seisad seal kuradi lollis olukorras ja nutad taga erivarustust, sest ilma ei oska. Ja mis põhiline, ma olen enne igalt poolt kuulnud, et: kui sa tunned, et ei oska midagi teha, siis ära teegi mitte midagi. For real...inimene sureb su ees ja siis sul käib nkn 10000 mõtet peast läbi ja tahaks karjudes ära joosta kui tuleb meelde see kuidas meedik kunagi ütles, et ei tohi teha kui ei oska. Nonsense täielik. Just elustamise kohta olen seda kuulnud, aga elustad sa ju nkn juba surnud inimest...ega enam hullemaks minna ikka ei saa. 
Igatahes...minge kõik esmaabi koolitusele ja kui...siis kindlasti just Marju Karini omasse! Minu poolt 5+ ja ainult kiidusõnad 😊😊

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Vankri kogemus-Roan Emma

Kui Lukas siia ilma sündis, siis pidime hakkama saama võimalikult soodsalt ja nii saigi soetatud 25€ eest järelturult mingi tundmatu nimega saan. Kiskus igale poole ja kolises, aga saime sellega kenasti aastakese hakkama.
Mariat ootama jäädes oli mu nr 1 kriteerium asjadele see, et vanker peab olema uus uhke tõld 😊😊.
2017 märtsis hakkasingi siis lähemalt uurima erinevaid tootjaid ja mudeleid.
Minu idee uhkest tõllast oli järgmine:
*SUURED rattad
*nahast(või noh imitatsioon sellest)
*suur vankrikorv
*VÄGA hea vedrustus
*suur pakikorv
Ideaalis oleksin muidugi ostnud uhke Emmaljunga, aga minu meelest oleks olnud napakas kulutada vankri peale sama raha, mis mu tolleaegne auto väärt oli(~1000€!!).
A mis seal ikka. Selleks ongi poolakad, kes vormivad kõigest fäänsist ka odavamaid versioone  Nii leidiski meie juurde tee Roan Emma.
Oleme sellega kenasti vastu pidanud pea 9 kuud ja vankri võib väga rahule jääda. Panengi kirja kõik +/-, mis oskan välja tuua.
+PLUSSID+
+Väga suur korvios…

Babyactive XQ- meie uus kaarik :)

Mõni päev tagasi kirjutasin meie printsessi tõllast, Roan Emmast ning sellest, et olen kohe-kohe uue käru ostule minemas. Ja nüüd on see imeliselt kaunis türkiissinine kaarik meil kodus. Uueks käruks sai Babyactive XQ. Miks just see? Kohe räägin...

Kui hakkasin uut käru otsima, siis olid minu kriteeriumid järgmised:
*Pöörlevad esirattad-hiigelsuur pluss linnas liikudes muide!!
*Kindlasti alla 15 kg-elan ju siiski 4ndal ja Emma kaalub korviga 20(!!)😲
*Rahuldava pikkusega kaarvari, et lapsuke saaks magada ilma, et tuul talle näkku puhuks.
*Õhkkummid-mida suuremad, seda parem.
*NSS ja SSS-kes veel pole sajast beebigrupist lugenud, siis tähendus on järgmine: näoga sõidusuunas ja seljaga sõidusuunas 😉
Polnud liiga palju kärusid, mis oleks kõikidele nendele nõudmistele vastanud ja ainsana oli meelepärane Bebetto Nico.
Facebookis on loodud selline imeline grupp nagu Kärusõltlased. See on tõsiselt ka täielik nõuannete paradiis kõigis küsimustes, mis puudutavad vankreid/kärusid. Ükskõik mill…

E-õpe: plussid ja miinused

Huhh, kust ma nüüd siis alustan...vast ehk päris algusest. Läksin sügisest õppima õhtukasse, Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumisse. Enne beebi sündi mõtlesin, et ehk vean ennast kuidagi välja tavaõppes. Sügise saabudes sain aru, et not gonna happen. Väike Maša nii tissikas, et mitu päeva nädalas koolis istuda oleks olnud võimatu. Mis seal ikka. Läksin siis E-õppe klassi. Ütlen ausalt, et esialgu tundus väga hirmutav ja raske ja võimatu ülesanne. Eks ta alguses oli ka. Mitu nädalat ma ei õppinud ja ei teinud midagi, sest jaksu ega viitsimist polnud, siis aga võtsin ennast kokku. Süvenesin ja hakkasin õppima. Nüüdseks oskan kirja panna mõned head ja vead selle imelise õppevormi juures.

Välja näeb see iseenesest nii, et Moodle õpikeskkonnas on olemas kõik vajalikud kursused ning seal õppematerjalid ning ülesanded. Kodus tuleb endale selgeks teha kõik uus materjal ning lahendada ülesandeid, kirjutada esseesid, arutlusi jms. Koolis kontakttundides toimuvad enamasti suuremad tööd, kuid neid…